Oferta
TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH
Co trenujemy?
• Komunikowanie się,
• Umiejętności prospołeczne,
• Rozpoznawanie emocji i sposoby na radzenie sobie z nimi,
• Umiejętność planowania,
• Budowanie tożsamości,
• Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami.
Dla kogo TUS?
Kiedy dziecko:
• Jest nieśmiałe, małomówne, wycofujące się z kontaktu,
• Ma trudność z przestrzeganiem zasad grupowych,
• Przejawia zachowania agresywne lub inne nieakceptowane społecznie,
• Ma trudności z radzeniem sobie z emocjami w różnych kontekstach społecznych,
• Ma trudność z nawiązywaniem relacji rówieśniczych.
Decyzje o dołączeniu dziecka do grupy poprzedza indywidualna konsultacja rodzica/opiekuna prawnego z psychologiem, ponieważ kluczowe znaczenie dla skuteczności treningu ma odpowiedni dobór grupy. Na spotkaniu omówione zostaną również oczekiwania rodziców/opiekunów oraz struktura zajęć TUS.
Dodatkowym atutem MarTUSowego Domku jest to, że posiadamy prywatny ogród, z którego w miarę możliwości staramy się korzystać, by urozmaicić zajęcia.
Uwaga!
Obecnie prowadzimy nabór na wakacyjne turnusy TUS (lipiec/sierpień) oraz cykl zajęć w oparciu o rok szkolny (startujemy we wrześniu).
KONSULTACJE DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH:
TERAPIA PSYCHOLOGICZNA:
PSYCHOTERAPIA:
Psychoterapia psychodynamiczna
Terapeuta, który działa w nurcie psychodynamicznym, dąży do odkrycia wewnętrznych konfliktów pacjenta i zrozumienia ich źródeł. W gabinecie powraca się do trudnych doświadczeń i analizuje ich znaczenia, szukając powiązań z doświadczanymi aktualnie trudnościami.
Co Cię czeka podczas sesji terapeutycznych? Przygotuj się na to, że terapia psychodynamiczna to długotrwały proces, a w trakcie spotkań musisz się otworzyć na rozmawianie o tematach, które są dla Ciebie ciężkie. Bez tego trudno o efekty. Psychoterapeuci stosują m.in. następujące metody:
- Przeniesienie – w trakcie terapii pacjent zaczyna odczuwać emocje w stosunku do terapeuty, przenosząc na niego uczucia, które kiedyś odczuwał w ważnej relacji omawianej na spotkaniach. Dzieje się tak pod wpływem powracających, trudnych wspomnień. Dzięki temu terapeuta może lepiej zrozumieć, co czuje pacjent i pomóc mu przepracować temat.
- Wolne skojarzenia – pacjent ma za zadanie mówić o wszystkim, co mu tylko przyjdzie do głowy, nawet jeśli wydaje mu się, że to całkowicie bezsensowne. Terapeuta wykrywa pomiędzy niektórymi skojarzeniami istotny związek, który jest materiałem do omówienia na sesji.
Terapia psychodynamiczna – dla kogo będzie dobrym wyborem?
Psychoterapia psychodynamiczna przynosi poprawę dla wielu problemów interpersonalnych oraz zaburzeń osobowościowych. Jest skuteczna przede wszystkim w przypadku:
- Przewlekłych zaburzeń lękowych, nerwicowych oraz obsesyjno-kompulsywnych
- Zaburzeń osobowości
- Zaburzeń odżywania
- Dla osób dorastających w dysfunkcyjnych rodzinach, m.in. z syndromem DDA, czyli Dorosłych Dzieci Alkoholików
- Dla osób, które mają problem ze stworzeniem długotrwałej, satysfakcjonującej relacji
TERAPIA PEDAGOGICZNA:
Zapraszamy również na gabinetus.pl